2 motosiklet kafa kafaya çarpıştı 2 motosiklet kafa kafaya çarpıştı

161 Jeoloji Mühendisin 18 Mayıs 1974 tarihinde bir araya gelerek XIX. TMMOB Genel Kuruluna sundukları dilekçe ile kurulan Jeoloji Mühendisleri Odası’nın 49. Yıl dönümünde, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru, yıldönümünü kutlamaktan dolayı onur ve gurur duyduğunu dile getirerek, “Odamıza destek vererek bugünlere taşıyan ve aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı ve yol arkadaşlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

İl Temsilcisi Kuru, odanın kurulduğu günden bu güne kadar geçen 49 yıllık bilgi ve ilişki birikimiyle bir yandan ülkede emek özgürlük, demokrasi, laiklik, çağdaşlık mücadelesi verirken, diğer taraftan meslek alanı kapsamındaki konularda  “mesleki hak” mücadelesini yürüterek ülkede jeoloji mühendisliği hizmetlerinin etki alanını hak ettiği yere taşıma gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi.

“Bilimle, Emekle, İnatla ve Umutla…”

Kuru yaptığı açıklamada, “Ülke insanımızın doğa kaynaklı afetlerin etkilerinden korunmasından, doğal varlık ve kaynakların korunmasına, ülkenin sahip olduğu jeolojik kaynaklarının kamusal yarar çerçevesinde aranarak işletilmesinden, su kaynaklarına, temel jeolojiden, enerji kaynaklarına, mühendislik yapıların yer seçiminden, projelendirme ve tasarım süreçlerine kadar geniş bir alanda meslek alanına ilişkin faaliyetlerin kamu yararı çerçevesinde düzenlenmesi konusunda mücadele yürüten Odamız, üyelerinin ekonomik, sosyal ve mesleki ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da her yıl çok sayıda eğitim, sempozyum, çalıştay, söyleşi vb. etkinlikler düzenlemektedir.

49 yıllık zaman dilimi içerisinde Odamızı destekleyerek bugünlere taşıyan,  başta üyelerimiz olmak üzere il ve ilçe temsilciliklerimizden, şube yönetim kurullarına, genel merkez organlarından kurul, komisyon, çalışma grupları ile odamızda çalışan emekçi arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.

Odamızın kuruluşunun 49. yılı kutlu olsun. Yaşasın TMMOB, Yaşasın Jeoloji Mühendisleri Odası.

Bilimle, Emekle, İnatla ve Umutla…” ifadelerine yer verdi. 

HABER:ALİ KURNAZ