Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek

Didim Belediyesi önceki dönem Belediye Başkan Yardımcısı, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz, 15-16 Temmuz gerçekleşecek olan CHP Didim İlçe Örgütü delege seçimlerine “Mavi Liste” ile gireceğini açıklayarak, diğer adaylara sandıkta başarılar diledi.

10 Ekim Elif Kanlıoğlu Barış Parkı’nda bulunan Umut Kafe’de basın ile buluşan Yılmaz, partililerinde desteği ile açıklamalarda bulundu. Sınırlı katılımın olduğu basın toplantısında Yılmaz, geniş kapsamlı adaylık açıklamasını kendi evleri olan CHP İlçe Başkanlığı’nda yapacaklarını dile getirdi.

888-1

Atatürkçü mücadelenin her zaman yanında yer aldım

Aday Yılmaz, basına ve kamuoyuna kendini tanıtarak toplantıya başladı. , 1982 yılında Sivas'ta dünyaya geldiğini belirten Yılmaz, “Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Didim'e yerleştim. 2005-2007 yılları arasında CHP Gençlik kolları yönetiminde yer aldım. Daha sonraki süreçte ise partinin her kademesinde hiç geri durmadan meydanlarda ve alanlarda mücadele ettim. Atatürkçü ve devrimci mücadelenin içinde her zaman yer aldım. 30 Mart 2014 yılında çok zor geçen bir seçimin ardından CHP Didim Belediye Meclis üyesi olarak göreve başladım ve görevi halen sürdürmekteyim. 2017-2019 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcılığı yaptım. 2019 yerel seçimlerinden sonra ise Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapmaktayım ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ile birlikte çalışmaktan da büyük onur duyuyorum.” dedi.

YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılara değinerek konuşmasına devam eden Mavi Liste adayı Yılmaz, “Bu günlerde hepimizin elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyorum. Beraber Partimizin yerelden başlayarak beraber ve birleşerek dargınlıkları ortadan kaldırıp bütünleşerek aramızdaki sorunları çözüp bir araya gelerek ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreci yine örgütümüz ve partimiz öncülüğünde atlatacağımıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle CHP Didim ilçe başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurunda beyan ediyorum. Geniş kapsamlı adaylık açıklamamızı ise evimiz olan CHP ilçe binamızda ileri bir tarihte açıklayacağız. Yolumuz açık olsun.

DİĞER ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Bizler sorunları, aksaklıkları ve eksiklikleri biliyoruz. Önümüzdeki süreçte arkadaşlarımızla beraber ve doğru bir yöntemle sorunları gidereceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Bu demokrasi şöleninde diğer aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Önümüzdeki süreçte emekçi kadınlarımız ve pırıl pırıl gençlerimizle bir bütün olarak başarı için hiç durmadan çalışacağız.

LLL-2

TABANIN SESİNİ YUKARIYA ÇIKARACAĞIZ

Sözde değil özde mahalle temsilcilikleri kuracağız. Yeni seçilecek delege ve mahalle temsilcilerimizle her mahallelerin sorunlarını sık sık yapacağımız toplantılarla belediyemize taşıyacağız ve bu sorunların çözümlenmesinin de takipçisi olacağız. Kısacası partimizi ve Belediyeyi örgütümüzle beraber yöneteceğiz. Örgütümüzü güçlü kılarak ortak akılla birlikte yöneteceğiz. Özetle tabanın sesini yukarıya çıkaracak ekip biziz.

HAK HUKUK ADALET MÜCADELESİNDE YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Bu zor süreçten geçtiğimiz günlerde işsiz gençlerimizin bu sıkıntılarını Didim'de yaşayan esnaf ve iş adamları ile ortak bir proje geliştirerek çözmeye çalışacağız. Böylece gençlerin güvenini de kazanarak partimizi gençleştireceğiz.

Son olarak şunu belirtmek isterim, Partimizin Eylül veya Ekim ayında yapacağı tüzük kurultayına, Milletvekili, Belediye Başkanı ve Meclis üyesi adaylarının ön seçimle belirlenmesi hususunda tüzük değişikliği teklifi yapacağız.

Atatürk'ün kurucu Genel Başkanı olduğu partimizde sizlerin yoldaşlığında ve örgütün gücüyle Hak, Hukuk, Adalet mücadelesinde hepimizin yolu açık olsun.” sözlerine yer verdi.

Aday Yılmaz tarafından gerçekleşen basın toplantısı sonrasında Umut Kafe’de hizmet veren çalışanlara ve basın mensuplarına teşekkür ederek, toplantıyı sonlandırdı.

HABER: EBRU GÖRMEZ