Didim Halk Eğitim Merkezi (HEM), VegFest’te kurduğu stantta elde ettiği geliri Didim Otizm ve Özel Yetenekli Çocuklar Derneği’ne bağışlayacak.

Didim’de 5’incisi düzenlenen VegFest’te, Didim Halk Eğitim Merkezi (HEM), stant kurdu. HEM, kurduğu stanttan elde ettiği gelirleri, otizmli çocuklara destek amaçlı Didim Otizm ve Özel Yetenekli Çocuklar Derneği’ne bağışlayacağını duyurdu.

ŞOFÖRLER ODASI YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU ŞOFÖRLER ODASI YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU

KÜÇÜK OLSA DA TOPLUMDA FARKINDALIK AMACIMIZ

Festivale özel vegan ürünler hakkında araştırma yaparak, özel çocukların yanında olduklarını ifade eden Didim HEM Pasta Çırağı Kursu Öğretmeni Düriye Gönen, “Biz bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu Vegan Festivali'ne katılmaya karar verdik. Bu fikir ilk olarak kursiyerlerinden çıktı. Biz stant açalım, kendi yaptığımız pasta, kurabiye gibi böyle küçük yani miktar olarak küçük de olsa, toplumda bir farkındalık yaratabilmek amacıyla Didimli Otizmli Çocuklar Derneği'ne bağışlamaya karar verdik, elde ettiğimiz geliri, yani küçük de olsa bir mum ışığı yakmak için. Benim kursiyerlerime. AR-GE çalışmaları yaptık. Yani, nasıl vegan pasta yapabiliriz? Nasıl vegan kek yapıp kurabiye yapabiliriz? Nasıl kabartabiliriz? Araştırma sürecine girdik. Bunlarla ilgili bilgi sahibi olduk için vegan ürünlerini öğrenmeye çalıştık.” dedi. HABER : EBRU GÖRMEZ