Milet Antik Kenti’nde yol çalışması başladı

Didim Balat Mahallesi’nde yer alan Milet Ören yeriyle ilgili Ekim ayı meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edilen ‘Parke Taş Yol Yapımı İçin Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a Yetki Verilmesi’nin ardından Antik kente ulaşım sağlayan yolu yenileme çalışmaları başladı. 

20 Ekim 2021 Çarşamba 14:57
Milet Antik Kenti’nde yol çalışması başladı

Milet Müze Müdürlüğü talebi, Aydın Valiliği ve Anıtlar kurulunun onayıyla başlayan çalışmalar Didim Belediyesi tarafından yapılmaya başladı. 
Milet Antik Kenti’nde başlayan yol çalışmalarını Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Başkan yardımcıları Öznur Gündoğdu ve Zeynel Şener, Didim Belediyesi Fen İşleri Müdürü Güven Tezel ve Balat muhtarı Ali Konya yerinde inceledi.
Yol talebine kayıtsız kalınmadı
Aydın’ın ve Didim’in en önemli kültürel miraslarından olan Milet Antik kentine ulaşımı sağlayan yol yenileniyor. Balat Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve her yıl yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Milet Antik kentine tek bir yoldan ulaşım sağlanıyor. Gerek özel araçlar gerekse tur otobüslerin kullandığı yolun bozuk olmasından dolayı Milet Müze Müdürlüğünün yol talebine kayıtsız kalınmadı.
“Kısa zamanda bitirmek hedefimiz”
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Atabay, hava şartlarının izin vermesi durumunda 10 gün içerisinde yolun bitirileceğini belirti. Başkan Atabay, gerekli tüm izinlerin ve onayın alınmasının ardından çalışmaların başlatıldığını ifade ederek, “Dünyanın dört bir yanında turistlerin geldiği ve 2500 yıllık amfi tiyatroyla karşılaşılan bir alan... Milet tüm ihtişamıyla duruyor. Yolun yapımını bizde istiyorduk. Müze Müdürlüğü çalışma başlattı. Kışında sıkıntılar oluyor. Bu yolda parke taşı döşemesi yapılacak. Tek taraflı kaldırım çalışması olacak. Bizde buna göre çalışma yapacağız. 1.3 km’lik yolun 400 bin TL gibi bir maliyeti var. Hava şartlarının izin vermesi durumunda 10 gün içerisinde yolu bitirmeyi planlıyoruz. Kısa zamanda bitirmek hedefimiz.” dedi.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344