Kuyumcuya gidip altın bozdurmak isteyen yaşadı, almak isteyenler kara kara düşünüyor!

Altın fiyatlarında yaşanan düşüş eğiliminin ardından yeniden yükseliş başladı. Geçtiğimiz hafta Çeyrek ve gram altın fiyatları yükselişe geçerken, bu hafta gram altın 550 TL bandında başladı. Çeyrek altında da fiyatlar 900 TL civarında seyrediyor. 

28 Ekim 2021 Perşembe 10:35
Kuyumcuya gidip altın bozdurmak isteyen yaşadı, almak isteyenler kara kara düşünüyor!

Geçtiğimiz hafta fiyatlardaki artış yatırımcının yüzünü güldürürken, fiyatlardaki kısmi düşüşlere rağmen Didimli kuyumcular da fiyatlardaki yükselişin devam etmesini bekliyor.
Didim’de Kuyumculuk yapan Mustafa Parlak, altın fiyatlarının son günlerde arttığını ve çeyrek altının 920 TL’ye kadar çıktığını ifade ederek, “Gram altın 565 TL’yi gördü. Son 2 gündür ise düşüşte ve şu an gram altın 550 TL, çeyrek altın ise 900 TL dolayında satılıyor. Altındaki fiyat istikrarsızlığı vatandaşı da düşündürüyor. Ama genelde artış olunca gram olsun, çeyrek ya da ziynet eşyası olsun bozduran çok oldu. Şu an bu seyrin bir süre devam edip sonrasında artması beklentisi var. Biz de piyasaları takip ediyoruz” dedi.
Düğün ve nişan gibi özel günlerde altın takacakların da fiyatların yükselmesinden dolayı hayli sıkıntı yaşadığını kaydeden Parlak, “Fiyatların sabit olmaması dolayısıyla vatandaşlar bir gün önceki fiyatla, bir gün sonraki fiyatı farklı görünce endişeleniyorlar. Umarım kısa sürede fiyat istikrarı olur” dedi.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27